Τετάρτη 26 Μαρτίου 2014

Αποκλείστηκε η Πίνδος

Δεν κατάφερε να έχει συνέχεια στο θεσμό του κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας η Πίνδος Κόνιτσας.
Η ομάδα του Λάζαρου Γιώτη γνώρισε την ήττα στο γήπεδο της ΕΠΣ Κέρκυρας στο Κανόνι με 3-2 από τον ΑΟ Σιναράδων.
Η ήττα-αποκλεισμός ήρθε με γκολ στις καθυστερήσεις. Πάντως η κυπελλούχος της ΕΠΣΗΠ είχε αρκετά καλή απόδοση, ενώ μετέτρεψε το 1-0 σε 1-2 αλλά ισοφαρίστηκε αμέσως και τελικά λύγισε στη συνέχεια. Μία στιγμή αδράνειας για το 2-2 και το γεγονός ότι έμεινε με 10 παίκτες στη συνέχεια, έφεραν τον αποκλεισμό.
Στο 15' ο Π. Πάγκαλης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.
Στο 55' ο Π. Βλάχος ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 60' μετά από διπλή επέμβαση του Ζάχου σε προσπάθειες του Ντρίκου και του Κίτσιου, ο Σιώτας από κοντά σημείωσε το 1-2.
Ο ΑΟ Συναράδων ισοφάρισε ένα λεπτό αργότερα με σουτ του Ν. Κονισπωλιάτη από λάθος της άμυνας.
Η Πίνδος είχε ορισμένες καλές στιγμές στο ματς για ένα τρίτο γκολ, αλλά έμεινε με 10 παίκτες σε αποβολή με 2η κίτρινη του Πατσούρα, απόφαση που έφερε διαμαρτυρίες από πλευράς Κονιτσιωτών.
Τελικά στο 92' ο Πετρογιάννης με πλασέ το 3-2. Διαμαρτυρίες υπήρξαν για οφσάιντ στη φάση αυτή.
Διαιτητής ο Χαράλαμπος Αθανασίου (Άρτας) με βοηθούς τους Δημήτρη Σαρλή και Γιάννη Μπουντούρη.
AO ΣΙΝΑΡΑΔΩΝ: Ζάχος, Κονισπολιάτης, Κατσιλιανός, Πετρόγιαννης, Βλάχος Σπ., Πάγκαλης Π. (73' Παπαναγιώτου), Μπούζης (81' Μαστροθανάσης), Διαβάτης, Προβατάς, Γραμμένος Χρ., Κάνι (65' Βλάχος Γ.).
ΚΟΝΙΤΣΑ: Χατζηρούμπης, Βλάχος Χ., Ράγγας (46' Κίτσος), Σπανός (70' Δημόπουλος), Τσαλιαμάνης, Πατσούρας, Ανδρέου, Βλάχος Π., Ντρίκος, Σιώτας, Μουρεχίδης (60' Γιάτσε).